Получить консультацию
Архитектор Дмитрий Викторов

Які необхідні дані для проекту будівництва?

ЗАМОВНИКУ БУДІВНИЦТВА
Вихідні дані для початку проектних робіт для будівництва нерухомості включають такі матеріали:
+ Документи на землю – містять право замовника на розпорядження ділянкою, а також встановлене місцевою владою та містобудівною програмою цільове та функціональне призначення ділянки
+ Топогеодезична зйомка ділянки в масштабі 1:500 з актуальними мережами і червоними лініями. Це дає розуміння не тільки рельєфу та необхідності дорогих земляних робіт, а й наявності інженерних мереж на ділянці та прилеглих територіях.
+ Завдання проектування зі сформованим переліком якісних і кількісних вимог до об'єкту. Якість опрацювання цього документа є одним із критеріїв отримання якісного результату. Зазвичай завдання складається разом із проектувальником.
+ Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, за допомогою яких держава та місцева влада здійснюють містобудівне регулювання забудови територій. Для садиб до 300 м2 цей документ не потрібний (замість нього оформляється будівельний паспорт).
+ Технічні умови для підключення до інженерних мереж. Містять перелік вимог організації-постачальника до інженерного забезпечення об'єкту та прилеглих інженерних комунікацій, які необхідно змонтувати для підключення об'єкта до інженерних мереж.
+ Геологічні дослідження дозволяють запроектувати мінімально необхідні фундаменти будівлі, забезпечивши найкраще за вартістю рішення.
+ Технічне обстеження конструкцій (тільки для реконструкцій та капітальних ремонтів) – показує стан усіх існуючих елементів будівлі та є завданням на розробку конструктивного проекту для реконструкції та капітального ремонту будівель.

Цей перелік є типовим для більшості об'єктів будівництва, але уточнюється у кожному даному випадку.

З чого розпочати будівництво індивідуального будинку дивіться за посиланням.
Отримати консультацію
Інші статті