Получить консультацию
Архитектор Дмитрий Викторов

СОБІВАРТІСТЬ БУДІВНИЦТВА

ЗАМОВНИКУ БУДІВНИЦТВА
Ця стаття для всіх, хто плануює інвестиції в будівництво нерухомості в Україні в 2023 році.

Ми розгляенумо як можна визначити розмір інвестицій у нерухомість до початку будівництва будинку або комерціної нерухомості для бізнесу. Будівництво під ключ завжди вимагає розуміння розмірів інвестицій для реалізації конкретного проекту будівництва будинку або іншого типу будівель до початку будівництва. В професіональному середовищі найбльш розповсюджені такі варіанти раннього визначення вартості будівельно-монтажних робіт:

1. За об'єктами-аналогами .

Маючі фінансові дані по схожим об'єктам за останні рік-два спеціалісти можуть орієнтовно визначити вартість основних складових. Для цього використовуються такі дані як площа, етажнісість, висота, основні матеріали та багато чого іншого. Такими шляхами йдуть проектні та будівельні компанії, коли потрібно в найкоротші терміни надати інформацію про вартість будівництва будинку або іншої нерухомості під ключ. Які плюси та мінуси даного підходу:

➕ Можливість швидко дізнатись приблизні ціни будівництва

➕ Можливість отримати дані про основні матеріали та роботи

➖ Ціна має розбіжності, які залежать від багатьох чинників

➖ Приховані складові вартості, які можуть критично вплинути на якість

2. Усереднені показники собівартості будівництва нерухомості, які щоквартально випускає Міністерство регіонального розвитку та будівництва, дають усереднену вартість будівництва деяких типів нерухомості в Україні:
- багатоквартирне житло - 450 у.о./м2 (трохи різниться по регіонах)
- адміністративні будинки - 800 $/м2
- індивідуальне житло - 650 $/м2
- школи - 4700 $/учень
- лікарні - 28800 $/місце (ціни по на початок 2022 року)

Ці розцінки включають коробку з інженерними мережами та оздобленням у базовій комплектації. Не врахована вартість землі та зовнішніх мереж для інженерних підключень.

➕ Найбільш простий спосіб отримання ціни будівництва через інтернет тут і зараз

➖ Не всі типи об'єктів є в статистиці

➖ Неможливість перевірки

3.Третій варіант передбачає складання кошторису на підставі індивідуальної проекту будинку, магазину, готелю або іншого призначення нерухомості. Цей підхід ми в архітектурному бюро Viktorov Architects застосовуємо у проектуванні об'єктів сучасної та якісної нерухомості. Завдяки використанню сучасних технологій архітектурного та інженерно-технічного проектування, замовник отримує детальну круту концепцію та технічну документацію із кошторисом, що включає увесь перелік робіт та матеріалів по актуальних ринкових цінах. Основні плюси та мінуси такого підходу:

➕ Можливість оптимізації інвестицій на всіх етапах будівництва

➕ Можливість економії бюджету мінімум як мінімум 10-20%

➖ Найбільш витратний по часу метод

➖ Вартість 2 до 5% від вартості будівництва.

Слід зазначити, що останній метод дозволяє визначити вартість будівництва чітко визначеного проектною документацією дизайну із урахуванням потреб та можливостей замовника.

Дуже сподіваюся, що ця стаття виявиться Вам корисною. Хорошого дня та успішної реалізації проекту! Якщо вас цікавить структура витрат на будівництво індивідуального будинку, переходьте за посиланням.


Отримати консультацію безкоштовно
Інші статті