Получить консультацию
Архитектор Дмитрий Викторов

ВИДИ ПОКРІВЛІ ДАХУ

ЗАМОВНИКУ БУДІВНИЦТВА
Замовники в індивідуальному будівництві часто цікавляться який дешевше плоский чи скатний дах? Інтуїтивно здається, що пласка має бути дешевше, т.к. там менше трудовитрат і технологічніші процеси. Давайте подивимося, який же дах дешевший. Для порівняння ми використовували кошториси на реальні об'єкти, розроблені сертифікованим інженером-кошторисником з більш ніж 15-річним досвідом роботи.
Несуча конструкція плоского даху з використанням круглопустотних плит перекриття виявилася дорожчою за дерев'яний каркас скатної покрівлі більш ніж в 1,5 раза. Насамперед це обумовлено дорожнечею залізобетонних виробів та відносною дешевизною робочої сили, яка потрібна для виробництва дерев'яного каркасу на майданчику.
каркас кровли
Утеплювач для плоскої покрівлі вимагає значно більшої щільності ніж для скатної. Незважаючи на те, що на скатну мансардну покрівлю йде більше утеплювача, ніж на плоску, для скатної покрівлі він виявляється дешевше в середньому на 18 відсотків. Велика щільність утеплювача впливає на ціну більшу за простоту монтажу на плоску поверхню.
утепление кровли
Якісна гідроізоляція плоскої покрівлі сьогодні виконується за допомогою ЕПДМ чи ТПО мембран. У сучасних скатних покрівлях використовуються так звані супер-дифузійні мембрани, які мають істотну перевагу - ціна. ЕПДМ та ТПО мембрани дорожче супер-дифузійних десь у 3 рази!
гидроизоляция кровли
Що стосується покриттів, то скатні покрівлі явно дорожчі. При економ-варіанті покрівлі з металочерепицею, це все одно дорожче за баластне засипання плоскої покрівлі практично в 7 разів. Інформацію про покрівельні матеріали для покрівель та порівняння цін на них ви можете знайти за посиланням.
покрытие кровли
Що ж маємо у результаті? Загалом ціна плоскої покрівлі виявилася приблизно на чверть дорожчою за скатну! Разом з цим відповідаючи на запитання, яку форму даху вибрати для будинку, не варто забувати про очевидні переваги плоскої покрівлі. Це велика простота та швидкість монтажу, варіативність використання простору. Також варто зауважити, що незважаючи на одне з основних побоювань щодо ризику протікання, в сучасній плоскій покрівлі використовується набагато надійніша і ремонтопридатніша гідроізоляція ніж для скатної покрівлі.

В архітектурному бюро Viktorov Architects ми намагаємося давати максимум експертної інформації клієнту для вибору найкращого рішення для майбутнього будинку. Вирішити якусь покрівлю вибрати це просто, коли працюєш із професіоналами. Якщо вас цікавить структура витрат на будівництво індивідуального будинку, переходьте за посиланням.
p.s Нижче описана методика та основні вступні для наведеної вище аналітики. Вихідні кошториси розроблені в АВК інженером-кошторисником для реальних об'єктів. У рамках підготовки цієї статті кошторису доопрацьовано під одну пляму покрівлі та актуальних ринкових розцінок на основні матеріали та роботи. У розрахунках було прийнято такі вступні: +пляма будинку 10х10м
+двоскатна покрівля з 30-градусним ухилом
+ ТПО мембрана для плоскої покрівлі та супердифузійна для скатної
+армована стяжка та цементно-піщана розухилка для плоскої покрівлі
+мінвата щільністю 160 кг/м3 для плоскої та 50 кг/м3 для скатної
+металочерепиця в комплекті з гнутими листовими елементами карнизів, снігозатримувачів
- системи зливової каналізації не враховувалися для обох варіантів (приймаємо, що можна застосувати однакові системи як для скатної, так і для плоскої покрівлі).
Бажаєте отримувати нові статті на пошту?
Інші статті