Получить консультацию
Архитектор Дмитрий Викторов

З ЧОГО ПОЧАТИ БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ

зАМОВНИКУ БУДІВНИЦТВА
Перед початком будівництва кожен замовник стикається із питанням з чого почати будівництво будинку? На сьогодні процедури дуже спростились порівняно із попередніми десятиріччами, тому все можна зробити без проблем та додаткових витрат, якщо починати будівництво правильно. Ми підготували для вас ключові кроки, що передують кожному новому початку будівництва приватних будинків в Україні.

1. Перевірка земельної ділянки щодо можливості забудови та наявності необхідних документів. На цю тему ми маємо окрему статтю, ознайомитися з якою ви можете за посиланням. Окремо зверніть увагу на те, що наявність права власності є обов'язковою умовою для отримання будівельного паспорта.

2. Підготувати ескізний проект: вказати місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об'єктів, інженерних мереж та споруд, підготувати фасади та плани об'єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономних планованих до застосування. Краще запросити на складання ескізних намірів забудови сертифікованого архітектора, так як потрібне знання будівельних нормативів. Замовити базовий проект можна за посиланням.

3. Подати заяву на отримання будівельного паспорта. Вимоги до комплектності та бланки заяв відображено у наказі "Про затвердження порядку видачі будівельного паспорта", ознайомитися з ним можна на сайті Верховної Ради . Ви уповноважений державний орган ви подаєте такі документи:
- заяву на видачу будівельного паспорта та згоди замовника на обробку персональних даних за встановленою формою
-затверджена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою;
-ескізні наміри забудови;
-проект будівництва (необов'язково, тільки за наявності);
-завірена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову (за наявності співвласників). Після отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки переходите до наступного кроку.

4. Заповнюєте повідомлення про початок виконання будівельних робіт у паперовій (бланки є в тексті того ж Наказу №103 "Про затвердження порядку видачі будівельного паспорта") та надсилаєте рекомендованим листом з описом вкладення до уповноваженого органу містобудівного контролю або подаєте особисто в ЦНАП. Також за наявності електронного цифрового підпису можна подати документи через десктопну версію порталу Дія.

5. Наступного дня після вказаної в корінці дати відправлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт ви можете розпочинати будівництво. Звертаємо вашу увагу, що в даний час система державного регулювання у будівництві зазнає змін, у зв'язку з чим процедури у пунктах 3 та 4 можуть відрізнятись на день прочитання вами статті.

Окремо варто відзначити, що розробка робочої документації на будівництво хоч і не є обов'язковим етапом будівництва індивідуального будинку, проте є ключовою передумовою отримання якісної нерухомості в рамках наміченого бюджету. Витрати на опрацьований проект будинку завжди окупаються на етапі будівництва та експлуатації.

Поговоримо про ваш проект?
Інші статті