Получить консультацию
Архитектор Дмитрий Викторов

З ЧОГО ПОЧАТИ РЕКОНСТРУКЦІЮ

Замовнику будівництва
Вважається, що реконструкція є одним із найбільш складних для реалізації видів будівельних робіт. В першу чергу це обумовлено обмеженими даними щодо фактичних технічних рішень об'єкту нерухомості, а також необхідності знаходження найбільш ефективних проектних рішень щодо поєднання нового та існуючого на будівельному майданчику. Виходячи із десятирічь проектної практики в сфері проектування нерухомості ми в Viktorov Architects рекомендуємо слідуючий алгоритм дій з яких на нашу думку слід починати будь-який проект реконструкції:
 • 1
  Визначити цілі
  Визначити ті якісні та кількісні показники об'єкту нерухомості, які потребують оновлення. Це може бути необхідність збільшення площ, зміни цільового призначення, оновлення конструкцій або інженерних мереж тощо.

 • 2
  Документи
  Зібрати наявну документальну базу по об'єкту нерухомості. До цього належать технічні паспорти будівлі, документи про право власності, документи на землю, наявна проектна документація, договори на підключення до інженерних мереж, дані від експлуатуючої служби щодо фактичних витрат інженерних потужностей. Крім цього, у разі наявності експлуатуючої організації доцільно отримати від них інформацію щодо стану інженерних мереж та конструкцій об'єкту.
 • 3
  Натурне обстеження
  Виконати натурне технічне обстеження із складанням звіту. До цього доцільно залучити інженера із технічного обстеження будівель, що має відповідний кваліфікаційний сертифікат. Дуже часто частиною натурного обстеження нерухомості є виконання обмірів та складання цифрових обмірних планів об'єктів нерухомості.
 • 4
  Технічне обстеження
  У разі планованих змін у несучих конструкціях будівель необхідно виконати інструментальне технічне обстеження для підтвердження можливості змін. До цього доцільно залучити інженера із технічного обстеження будівель, що має відповідний кваліфікаційний сертифікат.
 • 5
  Геологічні вишукування
  У разі збільшення навантажень на фундаменти (наприклад при надбудові) або при планування нового п'ятна забудови (прибудова) необхідно виконати геологічні вишукування із шурфуванням існуючих фундаментів в частині планованої прибудови. Це виконують спеціалізовані сертифіковані виконавці та організації.
 • 6
  Топозйомка
  Якщо п'ятно будівлі буде змінюватись або ви плануєте виконати благоустрій прибудинкової території необхідно виконати топозйомку ділянки проектування в масштабі М1:500. Таку зйомку необхідно погодити із власниками міських інженерних мереж та нанести червоні та інші лінії обмеження забудови.
 • 7
  Технологічне завдання
  У разі якщо ви розглядаєте проект реконструкції виробничого об'єкту (або того, що має певну технологію роботи), то доцільно підготувати дані щодо планованої технології роботи та технологічного обладнання, яке буде використано. Звісно на початковому етапі це може бути досить приблизний опис.
При роботі над проектами реконструкції нерухомості наше проектне бюро надає полуги щодо виконання зазначених вище передпроектних робіт та консультує менеджерів проектів з боку замовника щодо всіх наявних питань та процедур. Також звертаємо вашу увагу, що всі пункти бажано виконувати послідовно, так як кожен проект реконструкції має свої особливості, що може змінювати необхідну комплектацію та порядок робіт.
Бажаємо успіхів та вдалих проектів реконструкції!
Залишайте заявку та отримуйте консультацію
Інші статті